Transfer Başvuru Formu
Alan Adı:  
Domain Transferi

Daha önce domain tescil firmlarından tescil ettirmiş olduğunuz .com, .net, .org, .biz, .info, .tv, ws ... uzantılı domainlerinizin (alan adlarınızın) firmamıza taşınması işlemine "Domain Transfer" denilmektedir.

Domain transfer işlemi, domain kayıt firmasının değiştirilmesidir ve hosting ile herhangi bir ilişkisi yoktur. Hosting değişikliği için web hosting (https://www.baskenthosting.com/hosting/index.html) sayfamızdan sipariş vermeniz gerekmektedir.

 

ALAN ADLARI TRANSFERİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

  • Transfer işlemlerinin başlatılabilmesi için domain süresinin dolmasına en az 2 hafta kalmış olması lazımdır. Süresinin dolmasına 2 haftadan az bir süre kalan, süresi dolan alan adınızın transfer işlemlemleri yapılamaz.
  • Global domainlerin (.info, .us ,.biz ve .com, .net, .org) transfer işlemleri Onay Kodu gerektirmektedir. Onay kodunu(Authentication Code) mevcut domain tescil hizmetini aldığınız firmadan temin ederek bize iletmeniz gerekmektedir. Transfer başvurusu yetki kodları ile yapılabilmektedir.
  • Transfer edilecek domainlerin, domain kilitlerinin tescil edilen firma tarafından mutlaka kaldırılmış olması gerekmektedir.
  • Transfer işlemi başlatıldıktan sonra, domain whois bilgilerinde kayıtlı admin(kontak) mail adresine transfer onaylama emaili gelecektir. Bu email adresinin kullanılır/aktif ve sizin kontrolünüzde olduğuna emin olunuz. Email adresinize gelecek olan "Transfer Onaylama (Confirmation) emailinin, destek@baskent.net.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
  • Domain transfer işlemi sonunda domaininizin süresine otomatik olarak 1 sene daha eklenmektedir. Domaininiz 1 sene yenilenmiş olmaktadır. Sizden alınan transfer ücreti aslında alan adınızın yenilenmesini sağlamaktadır.

 

Transfere hemen başlamak için;

  • Alan adınızın kilidini(domain lock) kaldırın. Transfer edilecek alan adının "status" durumu "ACTIVE veya OK" olmalı ( bunu mevcut firmanızdan talep edebilir ya da yapılabiliyorsa şu anki registrar firmanızın domain yönetim panelinden işlem yapabilirsiniz ) ,alan adınızın "status" durumunu www.whois.sc adresinden kontrol edebilirsiniz.
  • Alan adınızın "Auth-Code" bilgisini destek@baskent.net.tr adresimize gönderiniz. "Auth-Code" bilgisi, şimdiki registrar firmanızdan talep etmeniz gereken özel transfer kodudur.
  • Transfer işlemleri 10-15 günlük süre içinde sonuçlanır.
Google Partners
Başkent Hosting Facebook Hesabı
Başkent Hosting Twitter Hesabı
Başkent Hosting Google Plus Hesabı
Bosluk
Copyright © 2023 - baskenthosting.com | Başkent 06 Tasarım Yazılım Ltd. Şti.
İzmir Caddesi Sümer 1 Sokak 2/9 Kızılay/ANKARA
Tel: 0 (312) 232 4516 - 0 (312) 232 4503 | Fax: 0 (312) 232 0397
Web: https://www.baskenthosting.com | E-mail: info@baskenthosting.com
Telekomünikasyon KurumuVisaMasterCardİnternette Güvenli Alışveriş%100 Para İade Garantisi