Adım 1
Öncelikle; web sitenizi bir işyeri gibi düşünürsek işyerinizin bir adrese ihtiyacı vardır. Bunun sanal ortamda (internette) karşılığı alan adı (domain) dir. Adres temini için; isim tescili (domain tescili) yaptırmanız gerekmektedir. Alan adı tescili için alan adı tescil formunu doldurmanız gerekmektedir.

Adım 2
İnternette domain(isim) tescili tek başına pek bir şey ifade etmez. Domain ile sadece adresiniz olur ama onu çalıştıramazsanız yani girdiğiniz site açılmaz ve emailleriniz çalışmaz. Ayrıca, firmanızın adresi için bir web alanı da açılması gerekir. Yani o adreste firmanızın yer alabileceği bir arsa gibi düşünün. Bu arsaya internette hosting denilmektedir. Bu açılan alanda web sayfalarınız ve e-mailleriniz çalışır. Kendinize ait web sayfalarının çalışabilmesi için isime ilave olarak web hosting hizmeti de almanız gerekmektedir. Web hosting hizmeti siparişi için tıklayınız.

Adım 3
Son adım ise web sitesi tasarımı yaptırmaktır ve yapmaktır. Web siteniz yapıldıktan sonra hosting firmasının size vermiş olduğu ftp bilgilerini web alanınıza yayınladıktan sonra web siteniz çalışmaya başlayacaktır. Artık adresi yazdığınızda web sitenizi görebileceksiniz! Web sitesi tasarımı için Web İletişim'den talepte bulunabilirsiniz.

Adım 1
Alan adı tescili için alan adı tescil formunu, web hosting hizmeti için web hosting sipariş formunu doldurmanız gerekmektedir. Formları eksiksiz doldurmanız sizlere hızlı ve doğru bir hizmet verebilmemiz için çok önemlidir.

Adım 2
Sipariş formlarını doldurduktan sonra size bildirilen ödeme tutarını banka hesabımıza havale/eft ile veya kredi kartınız ile online ödemenize müteakip formlarda belirttiğiniz bilgilere göre işlemler başlatılacaktır.

Adım 3
Alan adı tescil hizmeti için, alan adı tescil formunda belirtilmiş bilgiler doğrultusunda tescil işlemi eğer web hosting hizmetini bizden alacak iseniz web hosting işlemleri de akabinde yapılacaktır; eğer web hosting hizmetini bizim dışımızda bir firmadan alacak olursanız, o firmaya ait dns bilgilerini bize bildirmeniz durumunda ücretsiz olarak alan adı yönlendirmesi yapılacaktır.

Web hosting hizmeti için, web hosting sipariş formunda belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda web alanınız açılarak ftp ve eposta bilgileriniz email adresinize gönderilecektir. Eğer alan adı tescilini farklı bir firmadan yapmış iseniz, alan adınızın dns bilgilerini bizim dns bilgilerimizle değiştirmeniz gerekmektedir.

Adım 4
Bizden alan adı tescili ve web hosting hizmeti alan müşterilerimiz hizmet süresi boyunca bu hizmetlere dahil konularda (dosya yayınlama, eposta ayarları...) telefon ve/veya eposta ile teknik destek ve yardım alabilirler.

FTP nedir?
FTP, File Transfer Protocol (Dosya Transfer Protokolü) anlamına gelip, web sitenizin dosyalarını bilgisayarınızdan Hosting paketinize aktarmak için kullanılır.

FTP hesabı nedir?
Web Hosting hizmeti kapsamında web sitenize ait dosyaları yayınlayabilmeniz için açılan hesaptır. FTP hesabınıza ait bilgiler, web hosting aanınızın açılmasına müteakip size mail yoluyla ulaştırılmaktadır.

FTP bilgilerimi nasıl kullanırım- Web Sayfalarımı nasıl yayınlarım?
Web sayfalarınızı yayınlamanız için bir ftp programı kullanmanızda fayda vardır. Bu programlardan cuteftp programını indirebileceğiniz adres aşağıda mevcuttur. Bu programı veya diğer bir ftp programını bilgisayarınıza kurduktan sonra size gönderilen ftp bilgilerini kullanarak web alanınıza bağlanabilirsiniz. FTP programlarını kullanmanın dışında Internet Explorer penceresini kullanarak da web sayfalarınızı yayınlayabilirsiniz. Bu konuyla ilgili bilgi aşağıda yer almaktadır.

Programlar

- CuteFTP 7.1

- AutoFTP (Free)

Hosting hesabınıza bağlandıktan sonra http adında bir klasör gelecektir. Bu klasörün içine çift tıklamak suretiyle giriniz. Klasör içinde sadece index.htm dosyasını silmeniz yeterli olacaktır. Bu klasörün içine; kendi dosyalarınızı yayınlamanıza müteakip sayfalarınız yayınlanmaya başlayacaktır.
Bu pencere üzerinde; sol taraftaki alan bilgisayarınızdaki dosyaları, sağ taraftaki alan Hosting paketinizdeki dosyaları gösterir.

Mutlaka; dosyalarınızı http klasörünün içine yayınlamalısınız ve index.htm dosyası hariç hiçbir dosya ve/veya klasörü silmemelisiniz.

Not: FTP hesabınıza yükleyeceğiniz dosyaların adlarında, ulaşımda sorunsuzluk için Türkçe karakter kullanmayınız; akılda kolay kalması ve küçük hatalara sebebiyet vermemek için de mümkün olduğunca büyük harf bulundurmayınız, dosya adlarını bütün harfleri küçük olacak şekilde belirleyiniz.

Internet Explorer ile FTP hesabıma nasıl bağlanırım?
İnternet Explorer penceresi açık iken, adres bölümüne ftp.alanadiniz.com@alanadiniz.com şeklinde bir adresle giriş yapmanızın ardından çıkacak ekranda şifreniz sorulur. Size verdiğimiz kullanıcı adını ve şifrenizi girdikten sonra sisteme bağlanabilirsiniz.

Ftp programı kullanarak veya internet explorer ile bağlandıktan sonra karşınıza http ve db adında iki adet klasör gelecektir. Dosyaları mutlaka http klasörünün içerisine yayınlamanız gerekmektedir. Klasör içindeki  index.html  dosyasını silmeniz gerekmektedir.
Not: Daha problemsiz ve hızlı veri transferleri için Internet Explorer yerine özel FTP programlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Sayfanın başında programları indirebileceğiniz linkler mevcuttur.

Db klasörüne Access veri tabanınızı yayınlamanız gerekmektedir. Asp ve Asp.net ile örnek bağlantı kodları yardım sayfamızda mevcuttur.

Daha Fazla Bilgi mi istiyorsunuz?
Eğer bu sayfada yazılı olan makalelerin yeterli olmadığını düşünüyor iseniz ve daha fazla bilgi ve yardım istiyorsanız info@baskenthosting.com  adresimize mail göndermeniz yeterli olacaktır. Daha iyi bir hizmet için sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Adım 1Adım 2Adım 3Adım 4Adım 5

› Outlook kolay kurulum için tıklayınız
Adım 1
Outlook Express programını çalıştırdıktan sonra Araçlar menüsünden Hesaplar seçilir.
Adım 2
Açılan Internet Hesapları penceresinden Ekle butonuna tıklandıktan sonra açılan menüden Posta seçilir.
Adım 3
Ekrana gelen pencerede gönderdiğiniz maillerin kimden alındığını gösteren alanda ne yazmasını istiyorsanız onu yazınız ve İleri butonuna tıklayınız.
Adım 4
Ekrana gelen pencerede Kullanmak istediğim bir e-posta adresim var seçeneğini işaretleyip altındaki kutucuğa mail adresinizi yazınız ve İleri butonuna tıklayınız.
Adım 5
Ekrana gelen pencerede gelen posta sunucum alanında POP3 seçeneğini işaretleyip altındaki kutucukların ikisinede mail serverınızın adresini yazınız ve İleri butonuna tıklayınız. (Örn. : mail.baskenthosting.com)
Adım 6
Ekrana gelen pencerede Hesap Adı alanının karşısındaki kutucuğa mail adresinizin tamamını yazınız.Hemen alt tarafta yer alan Parola alanının karşısındaki kutucuğa da şifrenizi yazınız. Her mail kontrolünüzde şifrenizin tekrar sorulmasını istemiyorsanız Parolayı Anımsa kutucuğunu da işaretledikten sonra İleri butonuna tıklayınız.
Adım 7
Ekrana gelen pencereden Son butonuna tıklanır.
Adım 8
Ekrana gelen Internet Hesapları penceresinden yeni eklenmiş olan hesabınızı seçilerek Özellikler butonuna tıklanır.
Adım 9
Ekrana gelen pencereden Sunucular sekmesine tıklanır. Ardından alt tarafta yer alan Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor kutucuğu işaretlenir ve Tamam butonuna tıklanır.
Adım 10
Ekrana gelen pencereden Kapat butonuna tıklandıktan sonra mail hesabınızın kurulumu tamamlanmıştır. Birden fazla hesap eklerken yine aynı ayarlar kullanılacak sadece ADIM 3 de anlatılan Görünen Ad ve ADIM 6 da anlatılan Hesap Adı ve Parola bilgileri eklemek istediğiniz yeni mail adresine göre değiştirilecektir.
Adım 11
Yeni e-posta olup olmadığını kontrol etmek için araç çubuğunda yer alan Gönder/Al düğmesine basınız.Gelen porta sunucusu (POP3) : 110,
Giden posta sunucusu (SMTP) : 587 olmalıdır.
› Outlook kolay kurulum için tıklayınız

Adım 1Adım 2Adım 3


Adım 4Adım 5


Adım 6


Adım 7


Adım 8


Adım 9


Gelen porta sunucusu (POP3) : 110,
Giden posta sunucusu (SMTP) : 587 olmalıdır.
› Outlook kolay kurulum için tıklayınız

Adım 1Adım 2Adım 3


Adım 4Adım 5


Adım 6


Adım 7


Adım 8


Adım 9


Adım 10


Adım 11


Gelen porta sunucusu (POP3) : 110,
Giden posta sunucusu (SMTP) : 587 olmalıdır.
› Outlook kolay kurulum için tıklayınız

Adım 1Adım 2Adım 3


Adım 4Adım 5


Adım 6


Adım 7


Adım 8


Adım 9


Adım 10


Adım 11


Adım 12


Adım 13


Gelen porta sunucusu (POP3) : 110,
Giden posta sunucusu (SMTP) : 587 olmalıdır.
Web Siteniz için tescil ettirmiş olduğunuz alan adını (Örn: www.baskenthosting.com ) web sitenizin çalışmasında tek başına bir şey ifade etmez. Web sitenizin çalışabilmesi için domain tescilini yaptırdıktan sonra "Web Hosting" hizmeti almanız gerekmektedir. Domaininizi, web hosting DNS bilgilerini kullanarak yönlendirmeniz gerekmektedir. Bu yönlendirme ile domain ve web alanı buluşması gerçekleşmiş olur.

Dns Bilgilerimiz
ns1.baskenthosting.net (78.40.227.39)
ns2.baskenthosting.net (78.40.227.40)
Outlook şifre hatası veriyor? Sürekli şifre soruyor?

E-mail hesabınızın ayarlarını yaparken Kullanıcı Adı alanına mutlaka tam E-mail adresinizi yazmalısınız. Örneğin bilgi@alanadiniz.com şeklindeki bir hesabı kontrol etmek için Kullanıcı Adı kısmına sadece "bilgi" değil, "bilgi@alanadiniz.com" yazmanız gerekmektedir. Outlook ile E-mail'larınızı kontrol etmek için yapılması gereken ayarları detaylı ve resimli olarak yardım sayfasında bulunan MS Outlook Mail ayarları bölümünü inceleyebilirsiniz.
Ana Sayfa da yer alan Web Mail bölümünden e-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak kullanabilirsiniz.
Alan adı (Dns) sunucu değişikliği alan adınızın ve eposta adreslerinizin çalışmakta olduğu web hosting (sunucu) hizmetinin değiştirilmesini ifade etmektedir.

Web hosting hizmetini almakta olduğunuz firmadan/hizmetten memnun kalmamanız durumunda alan adınızın dns sunucularını değiştirerek, diğer firmadan hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Web hosting hizmetini bundan sonra bizden almak isteyen müşterilerimizin alan adı (domain) yönetimi panelinden giriş yaparak veya alan adı tescilini yaptırdığı firma vasıtasıyla alan adının dns sunucularını aşağıda yazılmış olan bizim dns bilgilerimizle değiştirilmesi gerekmektedir.

Dns sunucu değişikliği tüm dünyada yaklaşık 12-72 saat sürmektedir. Bu süre bizim dışımızda olan bir süredir.

Dns Bilgilerimiz
ns1.baskenthosting.net (78.40.227.39)
ns2.baskenthosting.net (78.40.227.40)
Banka Hesap Bilgilerimiz bölümünden ulaşabilirsiniz.
Alan adı yönlendirme mevcut bir alan adınızın başka bir alan adına yönlendirilmesini ifade etmektedir. Bu sayede o alan adını ziyaret edenler istediğiniz başka bir sayfaya giderler.

Bunu niçin ve nasıl kullanabilirsiniz? Örneğin; firmanız için www.firmam.com ve www.firmam.com.tr alan adlarını tescil ettirdiniz ve aynı anda iki alan adını da kullanmak istiyorsunuz. Ziyaretçi hangi adrese girerse girsin aynı sitenin açılmasını istiyorsanız çözüm alan adı yönlendirmesidir. Bu şekilde birden fazla alan adınızı aynı anda tek bir web sitesi için kullanabilirsiniz.
Türkçe karakterli alan adları şu an için sadece Internet Explorer 7.0 ve Mozilla Firefox web tarayıcıları ile izlenebilmektedir.

Internet Explorer 7.0 altındaki versiyonlarda için Türkçe karakter içeren alan adlarını kullanabilmeniz için http://www.idnnow.com adresinden IDN Veri Sign yazılımını bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir.

Şimdiye kadar Türkçe karakter içeren alan adları tescili yapılamamaktaydı. Örneğin; www.alisveris.com şeklinde alan adı tescili yapabilmekteydik. Artık www.alışveriş.com gibi alan adları tescili yapabilmekte ve web sitesi olarak kullanılabilmektedir.

Yeni bir tescil olmasından dolayı henüz dünya çapında yaygın olarak kullanılamamaktadır. Uzun vadede bir yatırım ve çalışma olarak düşünülecek olursa Türkçe karakter içeren alan adları tescili gelecek için geçerli ve yerinde bir yatırımdır. Tescil başvurusu için tıklayınız.
 • Başkent Hosting, Tr Uzantılı alan adları tescili işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde yürütmektedir. Referanslarımızı inceleyebilirsiniz.
 • Tescil ettirmek istediğiniz alan adının müsait olup olmadığı tarafımızca kontrol edildikten sonra size bilgi verilmektedir.
 • Tescil başvurusu için https://www.baskenthosting.com/domain/index.html adresinde yer alan formu doldurmanız gerekmektedir.
 • Tescil için gerekli olan resmi evraklar tescil bedelini ödemenize müteakip e-posta ile size gönderilecektir.
 • Formda belirttiğiniz bilgiler ışığında tescil için ön başvuru başvuru yapılır.
 • Ön başvuru sonrasında tarafınızca doldurulması ve iletilmesi gerekli belgeler size iletilir.
 • Sizden alınan belgelerle nihai başvuru yapılır. Başvurunun onaylanması durumunda onaylandığına dair size bilgi verilir.
 • Eğer web hosting hizmetini de bizden almış iseniz web hosting hesabınız da açılarak, web sitenizi yayınlayabilmeniz için gerekli ftp bilgileri size iletilir.
 • Web hosting hizmetini farklı bir firmadan almış iseniz; bize bildireceğiniz dns' lere alan adı yönlendirmesi ücretsiz olarak en kısa zamanda yapılacaktır.
 • .TR uzantılı alan adı ve fiyatları ve gerekli diğer bilgileri için https://www.baskenthosting.com/alan-adi-ucretleri/index.html adresini ziyaret etmeniz önerilir.
 • .TR uzantılı alan adları tescili süresi bilgilerin/belgelerin iletilmesi ve onaylanmasına bağlı olarak değişmektedir. Belgelerde herhangi bir sorun çıkmadığı takdirde onaylanma süresi 1-2 gündür. Tescil işlemi 1-5 yıl süreler için yapılabilmektedir. Süre bitiminde müşterilerimizin ödemeyi yapmak suretiyle hizmeti uzatmaları durumunda alan adları çalışmaya devam etmektedir. Ödemesi yapılamayan/hizmeti yenilenmeyen alan adlarının çalışmamasından kaynaklanacak zarar, kayıp ve sorunlardan firmamız sorumlu tutulamaz.
Alan adı, sizin (firmanızın/kurumunuzun/okulunuzun/şahsınızın) sanal alemdeki yüzünüzdür. Alan adı tescili ile firmanızın tabelasını internete taşımış olursunuz.

Sanal alemde (İnternette) var olmanın ilk adımı alan adı tescili yaptırmaktır. İnternette en önemli şey güvenilir bir yerden tescili yaptırmaktır. Güvenilir bir yerden hizmet almayıp, alan adını kaybeden ve olumsuz/uygunsuz şeylere maruz kalan bir çok kişi/firma mevcuttur.

Alan adı tescilinin ilk adımı tescil başvurusunda bulunmaktır. Alan adı tescil başvuru formunu doldurmak ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Alan adı tescili bedelini banka hesabımıza yatırmanıza müteakip formda belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda tescil işlemleri yapılarak tescile ait bilgiler eposta yoluyla size iletilecektir.

Alan adı tescilleri 1-5 yıl gibi süreler için yapılabilmektedir. Tescil hizmet süresi en fazla 5 yıl olabilmektedir. Talep ettiğiniz süre boyunca hizmet ve teknik destek vermekteyiz. Sınırsız süreli tescil yapılamamaktadır.

Tescil süresinin bitimine 1 ay kala süre bitimi hakkında size bilgilendirme mesajı eposta yoluyla gönderilmektedir. Hizmeti yenilemek isteyen müşterilerimizin talebine göre hizmet süresi uzatılmaktadır. Hizmeti yenilemeyen/süre uzatımı talebinde bulunmayan müşterilerimizin alan adlarının çalışması süre bitiminde sona ermektedir.

Hizmeti yenilmeyen müşterilerimizin alan adlarının çalışmasının kesintiye uğramasından kaynaklanacak her türlü sorun, zarar ve kayıplardan firmamız sorumlu değildir.

Alan adı tescili hizmetini bizden alan ancak web hosting hizmetini farklı bir firmadan alan müşterilerimizin web hosting firmasına ait dns bilgilerini bildirmeleri durumunda domain yönlendirmeleri ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Web sayfalarınızın ve email adreslerinizin çalışabilmesi için alan adı tescilinin yanısıra web hosting hizmeti de almanız gerekmektedir!
İnternete ilk adımını atan müşterilerimiz için en önemli şey alan adı (domain) dır. Güvenilir firmalardan yapılmayan alan adı tescilleri sonradan sıkıntı yaratmaktadır.

Günümüzde bilgi eksikliğini ve/veya bilgisizliğini kullanarak düşük fiyatlarla ve kelime oyunlarıyla insanları kandırarak alan adı tescili hizmetini sattıktan sonra onları yarı yolda bırakan, aksak/sorunlu hizmet veren, her şeye ayrı para isteyen, sonradan türlü türlü masraflar çıkaran, hizmeti değiştirmek isteyen müşterilerini geri çeviren, dışlayan ve mağdur eden firmalar duymaktayız. Bu nedenle ucuz tescil hizmeti verdiğini söyleyen her firmaya kanmamak gerekir.

Alan adının yönetimi ve yetkisi sizde olduğu sürece web hosting hizmetinden veya alan adı hizmetinden memnun kalmadığınız zaman kolayca firmayı değiştirebilirsiniz. Web hosting hizmetini değiştirmek alan adı yönetimi sizde ise çok kolaydır.

Eğer alan adınızı güvenilir bir firmadan almamış iseniz ve/veya ucuz olur diye düşünerek öğrenci, serbest olarak çalışan insanlar vasıtasıyla almış iseniz alan adını çok büyük riske atmış olursunuz.

Alan adını kaptıran, kaybeden, tüm emek ve harcamaları boşa giden, mağdur olmuş insanlar görmekteyiz. Bu gibi durumlar maalesef genelde telafi edilememektedir. Mağdur olmamak ve bu tür sıkıntılar yaşamamak için fiyata değil hizmete göre hareket etmeniz önerilir.
Alan adı tescilini bir firmadan veya bir şahıs vasıtasıyla alan adı tescili yaptırdınız fakat verilen hizmetten memnun değilsiniz ve o firma ile tüm bağınızı kopararak; tescil hizmetini bundan sonra bizden almak istiyorsunuz. Ne yapmalısınız?

Alan adı transfer başvurusu alan adı süresinin bitimine en fazla 15 gün kala bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Alan adı süresinin dolması veya sürenin dolmasına çok az bir süre kalması transfer işleminin gerçekleşmesini riske atmakta olup genelde olamamaktadır. Bu nedenle geç kalmamak en dikkat edilmesi gereken konudur.

Bazı müşterilerimiz alan adı süresinin sona ermesinden sonra alan adının hemen boşa düşeceğini ve kolayca kendisinin alabileceğini düşünmektedir. Bu yanlış bir düşüncedir. Bu şekilde düşünenler genelde alan adlarını kaptırmaktadırlar.

Transfer başvurusundan sonra domain yöneticisinin eposta adresine onaylama mesajı gitmektedir. Bu mesajın onaylanması durumunda transfer işlemi gerçekleşmektedir. Böyle bir durumda alan adı yönetici mail adresinin size ait olması ve bu maile gelen mesajı onaylamanız veya alan adı yöneticisi başka bir firma/kişi ise o yöneticinin onaylaması gerekmektedir. Aksi takdirde transfer işlemi başarısızla sonuçlanmaktadır.
Access veri tabanı yolunuzu serverda nasıl tanımlayacaksınız? Bunun için öncelikle access veri tabanınızı db klasörünün içine yayınlamanız gerekiyor. Veri tabanınızın bağlantısını aşağıda yazılı şekilde kurmanız gerekmektedir.

ASP ile;
conn.Open="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" & _
"Data Source=" & Server.MapPath("\..\db\veritabaniniz.mdb") & ";" & _
"Persist Security Info=False"

ASP.NET VB In Line ile;
conn = new OleDbConnection(
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; " +
"Data Source=" + "d:\vhosts\alanadiniz\db\veritabaniniz.mdb")

ASP.NET C# Code Behind ile;
conn = new OleDbConnection(
"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; " +
"Data Source=" + "d:\\vhosts\\alanadiniz\\db\\veritabaniniz.mdb");
MySql veri tabanı sadece Mini Pakette mevcut değildir. MySql veri tabanı talebinizi bildirmeniz durumunda veri tabanınız açılarak veri tabanı yeri, kullanıcı adı ve şifresi gibi bilgileri email adresinize gönderilecektir.

MsSql veri tabanı ücretli bir veri tabanı olup web alanı ücretine ilave olarak ücret talep edilmektedir. Veri tabanı talebinize göre açılarak bağlantı bilgileri tarafınıza iletilmektedir.
Google Partners
Başkent Hosting Facebook Hesabı
Başkent Hosting Twitter Hesabı
Başkent Hosting Google Plus Hesabı
Bosluk
Copyright © 2023 - baskenthosting.com | Başkent 06 Tasarım Yazılım Ltd. Şti.
İzmir Caddesi Sümer 1 Sokak 2/9 Kızılay/ANKARA
Tel: 0 (312) 232 4516 - 0 (312) 232 4503 | Fax: 0 (312) 232 0397
Web: https://www.baskenthosting.com | E-mail: info@baskenthosting.com
Telekomünikasyon KurumuVisaMasterCardİnternette Güvenli Alışveriş%100 Para İade Garantisi